برداشت

اگر به كسي يك ماهي بدهيد، <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

يك وعده غذاي او را تامين كرده ايد.

 

اگر به او ماهيگيري ياد بدهيد،

غذاي تمام عمر او را تامين كرده ايد.

 

اگر به سال آينده مي انديشيد ، بذر بپاشيد.

اگر به ده سال آينده فكر مي كنيد، نهالي بنشانيد.

 

اگر در فكر صدسال آينده هستيد، به آموزش و پرورش مردم بپردازيد.

 

با كاشتن بذر، يكبار خرمن برخواهيد داشت.

با كاشتن نهال، محصولتان ده برابر خواهد شد.

 

با آموزش مردم محصولتان صد برابر خواهد شد.....

 

                                                          كوان تسو

                                                          سده چهارم قبل از ميلاد

 

 

 

/ 12 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سامدخت

و در جای ديگر می فرمايند: وقت را غنيمت دان آن قدر که بتوانی/ حاصل از حيات ای جان اين دمست تا دانی/ کام بخش دوران عمر در عوض دارد/ جهد کن که از دولت داد عيش بستانی موفق پيروز و سربلند باشيد.

ashkan

salam ali kan az mahi nago ke 6 mahe naraftam mahigiri webloge zibayi dari varzeshkaram ke hasti az akset malome kheili mokhlesim bye

رها

سلام وجالب بود اما من تازگی ها ترجيح می دم برای خودم کارکنم و در حد خودم بکارم وهمون حدم برداشت کنم .....يکم خودخواهی ممکنه به نظر بياد اما .....

شاهین

عرضم به حضور شما که...آره ديگه بنده خدا راست می گه/راه دور نرم /تو فرهنگ خودمون هم يه جمله ای هست که اينو تکميل می کنه/همون که ميگه ديگران کاشتند و ما خورديم /ما می کاريم تا ديگران بخورند/البته قسمت دومش الان اين شده:ما همشو می خوريم ديگران هم مشکل خودشونه که چيزی ندارن بخورن!

سجاد

آره شاهين جان...حق با تو ست.. تازه آقای مهدی خان اخوان ثالث اين شعر و جوره ديگه ای بيان کرده که خالی از لطف نيست..ولی از اوونجاييکه دلم ميخواد اسم وبلاگم تو ليست بمونه نمی تونم شعرش رو بگم :)) ..سر بزن :)

hamid

سلام . خوبه عموی آدم این همه حرفای قشنگ بزنه . راستش من یه دایی دارم بهش می گم دایی علی الان امریکاست وقتی به شما می گم عمو علی یاد اون می افتم . البته دایی همیشه از عمو محبوبتر بوده !! عمو جان یه کم راهنمایی در مورد کفش می خواستم .

سامدخت

با عرض پوزش می گم بد نيست لندی رو يه حموم ببری!!!!! آخه پدر و مادر در حق فرزندانشون خيلی مسئول هستن! حموم کردن بچه هم يکی از اين وظايف خطير است!!!!

homayeghese

ای ول ..... D: ....

Fera

و اگر دوستانتان را به اورکات دعوت کنيد... دنيايی از تفکر در جهان مجازی گم ميشود!!

نازخاتون

اتفاقی که توی دنیا ما ایران خيلی کم می افته!آموزش و پرورش!! ولی حرفشو زیاد میزنیم.کنفوسيوس ميگه:انقدر به تاريکی لعنت نفرستيد يک چراغ روشن کنيد!!!!